Wyniki leczenia zachowawczego miejscowego raka prostaty ad 7

Dane specyficzne dla klasy dotyczące wyników operacji nie są łatwo dostępne. W niedawnym badaniu porównującym wyniki po radioterapii, operacji lub czujnym wyczekiwaniu stwierdzono również, że różnice po 10 latach były niewielkie39. Argumentem za agresywną terapią36,37,40,41 jest to, że całkowite przeżycie po leczeniu jest zbliżone do oczekiwanego przeżycia u mężczyzn w podobnym wieku w populacji ogólnej. Nasze dane wskazują jednak, że zasadniczo ten sam wynik można osiągnąć przez co najmniej 10 lat z początkowo zachowawczym zarządzaniem raka prostaty stopnia 1. lub 2. stopnia.
Wyniki te mają kilka implikacji klinicznych. Pomimo 35 000 zgonów z powodu raka prostaty, które spodziewamy się w tym roku w Stanach Zjednoczonych, nasze wyniki uzasadniają uważne czekanie jako rozsądną opcję dla mężczyzn z zaawansowanym rakiem prostaty stopnia 1. lub 2. stopnia, zwłaszcza jeśli ich średnia długość życia wynosi 10 lat lub mniej. Dla mężczyzn o znacznie dłuższej oczekiwanej długości życia podejście to wiąże się jednak z większym prawdopodobieństwem przeżycia z chorobą przerzutową i umierającą z powodu raka prostaty niż agresywną terapią. Niezależnie od tego, czy wyższy 10-letni stopień przeżycia zależny od choroby i przerzutu bez ryzyka dla nowotworu stopnia 1. lub 2. jest wart ryzyka powikłań związanych z napromienianiem lub operacją, ostatecznie powinna być decyzją pacjenta38, 39. Randomizowane badanie porównujące agresywną miejscową terapię z obserwacją lub opóźnioną terapią u mężczyzn z nowotworem stopnia 1. lub 2. stopnia jest wyraźnie w celu oceny względnej korzyści agresywnego zarządzania w porównaniu z czujnym wyczekiwaniem. Na koniec, potrzebne są nowe strategie zarządzania dla mężczyzn z rakiem 3. stopnia, ponieważ ani radykalna operacja, ani radioterapia nie zmniejszają znacząco częstości przerzutów i umieralności, gdy pacjenci są leczeni zachowawczo 36, 37.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Częściowo wsparte dotacją (1-RO3-HS07230-01) z Publicznej Służby Zdrowia, Grant Wsparcie Centrum Raka (P30 CA 14599) z National Cancer Institute oraz przez Cancer and Urology Research Fund na Uniwersytecie w Chicago.
Jesteśmy wdzięczni dr Ashokowi Ranie z Uniwersytetu w Edynburgu i dr S. Nitecki z Rambam Medical Center za ich pomoc w uzyskaniu danych z ich ośrodków, do Dr. Samuela Hellmana, Dr. Harry Schönberga i Dr. Harveya Golomba z University of Chicago i Dr. John Wasson z Dartmouth Medical Center za pomocny komentarz do rękopisu, a także do pana Duane a Corpisa za pomoc przy wprowadzaniu danych.
Author Affiliations
Z Oddziałów Chirurgii (GWC, GSG), Statystyki (RAT), Anestezjologii i Opieki Krytycznej (RAT) oraz Centrum Badań nad Rakiem (RAT), University of Chicago-Pritzker School of Medicine, Chicago; Klinika Urologii, Szpital Centrum Medycznego w Orebro oraz Dział Epidemiologii Raka, Szpital Uniwersytecki w Uppsali, Uppsala, Szwecja (J.-EJ); Departament Urologii, Szpital Karolinska, Karolinska, Szwecja (JA); Wydział Urologii, Howard University Hospital, Washington, DC (GWJ); Departament Chirurgii-Urologii, University of Edinburgh-Western General Hospital, Edynburg, Szkocja (GDC); Departament Urologii, Centrum Medyczne Rambam i Technion-Israel Institute of Technology, Hajfa, Izrael (BM, PML); i usługi urologiczne, Memorial Sloan-Kettering Institute, New York (JW).
Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr Chodak w szpitalach University of Chicago, Weiss Memorial Hospital, Prostate and Urology Center, 4646 N. Marine Dr., Chicago, IL 60640.
[przypisy: stomatolog w kamienicy gryfino, jak oddać krew, embolizacja tętniaka mózgu ]