Zakażenie pracownika laboratorium za pomocą wirusa Simian Immunodeficiency Virus ad 6

Dalsze sekwencjonowanie dodatkowych klonów pozwoli nam zająć się możliwością rozwoju quasi-gatunku. Chociaż w tym przypadku nie zidentyfikowaliśmy szczególnego narażenia, podobnie jak w naszym wcześniejszym przypadku opisanym przez osobę, która serologicznie zwróciła się do SIV po ukłuciu igłą, udokumentowano 14 odstępstw od zalecanych procedur zapobiegania zakażeniu SIV w laboratorium26. W niniejszym raporcie ponownie podkreślono, że naukowcy muszą przestrzegać zalecanych środków ostrożności podczas pracy z materiałem zakażonym SIV. Ten przypadek może nie być odosobnionym wydarzeniem. Anonimowa ankieta przeprowadzona we współpracy z Biurem Badań nad AIDS i kilkoma instytutami w National Institutes of Health w celu zbadania seroreaktywności wśród amerykańskich badaczy SIV wykazała, że 3 z 472 badanych (0,6 procent) badanych miało przeciwciała przeciwko HIV-2 i SIV27. Z powodu anonimowego projektu badania możliwe jest, że jeden lub obaj badacze, których opisujemy, należą do trzech seropozytywnych pracowników. Rozpoczęto badania wśród badaczy SIV i opiekunów zwierząt, aby zbadać seropozytywność SIV, określić specyficzne rodzaje ekspozycji z nią związane i ocenić wyniki kliniczne.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Częściowo wspierane przez dotacje (RR00165 i RR00164) z Narodowego Centrum Zasobów Badawczych do Regionalnych Centrów Prymasowych Yerkes i Tulane.
Jesteśmy wdzięczni Dr. Geraldowi Myersowi z Los Alamos National Laboratory za analizę sekwencji wirusowych; dr Chin-Yih Ou z Ośrodków Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) w celu przeglądu danych; Drs. Jonathan Kaplan, Brian Mahy i Gerald Schochetman z CDC za krytyczny przegląd rękopisu; oraz do Johna O Connora z CDC za doskonałą pomoc redakcyjną.
Author Affiliations
Z Oddziału Chorób Retrowirusów, Oddziału Chorób Wirusowych i Riketsowych (RFK, WH, TR, TW, WMS, TMF) oraz Oddziału Badania Laboratoryjnego, Oddziału HIV / AIDS, Narodowego Centrum Chorób Zakaźnych (JRG, BP), Ośrodków do Kontroli Chorób i Zapobiegania, Atlanta; Yerkes Regional Primate Research Center, Emory University, Atlanta (HMM); i Tulane Regional Primate Centre, Uniwersytet Tulane, Covington, La. (MM-C.).
Prośba o przedruk do Dr. Khabbaza w Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, Mailstop G-03, 1600 Clifton Rd., Atlanta, GA 30333.
[hasła pokrewne: dermatolog bielsko biała, dermatolog od czego jest, embolizacja tętniaka mózgu ]