Znowu zespół Liddlea – zaburzenie wchłaniania sodu w kanaliku dystalnym ad 5

Pierwotny aldosteronizm jest zwykle związany z hipokaliemią15, ale jest mniejszy u pacjentów z innymi zespołami nadmiaru mineralokortykoidów. Na przykład w dużym krewniaku z leczonym glukokortykoidami aldosteronizmem średnie stężenie potasu w surowicy wynosiło 4,3 mmol na litr u 12 chorych i 18 członków rodziny, których nie dotknęło 16. Nie wiadomo, czy objawy rodzinne11,1, 17 dotyczą znacznej liczby pacjentów z nadciśnieniem tętniczym o niskiej reninie. Przydatność spontanicznej hipokaliemii jako znaku nadmiaru mineralokortykoidów jest wątpliwa i konieczne są bezpośrednie pomiary wydalania elektrolitów i steroidowych metabolitów, przynajmniej w rodzinnych zespołach nadciśnienia. Finansowanie i ujawnianie informacji
Przedstawione w formie wstępnej na 25. Dorocznym Spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Nefrologii, Baltimore, 15-18 listopada 1992 r. (J Am Soc Nephrol 1992, 3: 517 a. Streszczenie).
Wspierany przez grant podstawowy Centrum Badań Klinicznych (5 M01 RR00032) z Narodowego Centrum Zasobów Badawczych, przez Grant Badawczy Nerek George M. O Briena i Urologic Disease Grant (P50-DK39258) z Narodowego Instytutu Diabetologii i Trawiennego i Choroby nerek, a także przez Dział Badań nad Weteranami.
Jesteśmy wdzięczni dr. Arnold G. Diethelm i Guru Prakash za troskliwą opiekę nad probandem; dr James K. Bubien i dr n. med. Richard P. Lifton za ich zainteresowanie i sugestie; do lekarzy, którzy pomogli nam w zbieraniu danych od członków rodziny: Judy Cheng, MD, Carlton Clark, MD, Kirit K. Joshi, MD, Frederick Koehler, MD, Bradley Merritt, MD, William Nolin, MD, John Shilling, MD, Daniel Sicca, MD, i Ted Williams, MD; oraz Patsy Jones, RN, Pani Lee McGuire, Juanita Baggett i Connie Gibson, MT (ASCP), SH, za ich pomoc.
Author Affiliations
Z Departamentów Medycyny (MB-V., JJC, DGW) i Fizjologii (DGW), Ogólnego Centrum Badań Klinicznych (JJC) oraz Centrum Badań Nefrologii (MB-V., JJC, DGW), Uniwersytetu Alabama w Birmingham i Veterans Affairs Medical Center (DGW), oba w Birmingham, Ala.
Prośba o przedruk do Dr. Warnocka z Wydziału Nefrologii, University of Alabama w Birmingham, UAB Station, Birmingham, AL 35294-0007.
[podobne: zmiany inwolucyjne, jak oddać krew, sildenafil bez recepty ]